DUBEN
2018

Dubnové vydání našeho měsíčníku přináší souhrn toho, o čem se psalo v kontextu genderové rovnosti ve vědě a vysokém školství v zahraničích a jaké nové výzkumy byly právě publikovány. V Aktualitách na vás čekají například informace o tom, kdo přijal pozvání promluvit na 5. národní konferenci o genderu a vědě, o petici na podporu genderové rovnosti v příštím evropském programu podpory výzkumu, či tipy na nejnovější publikace. Moc pozitivních zpráv již tradičně nečekejte. Třeba vám ale na závěr náladu trochu zvednou dvě ryze české dubnové perličky.

Newsletter ke stažení v PDF.

O čem se psalo v dubnu 2018

Genderové rozdíly v publikační aktivitě: ve fyzice budou ženy a muži publikovat stejně často až za 258 let. Proč veřejnost nedůvěřuje vysokým školám? Je tam příliš mnoho žen. Studenti-muži se považují za chytřejší, i když jejich známky ukazují opak. Gender v obsahu znalosti a mnohem víc…

číst více

Dubnové perličky a špeky

Pochvala tentokrát míří na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a na Filozofickou fakultu UK. A protože podporujeme dostupnost péče o děti, kriticky se vyjadřujeme k současnému návrhu novely školského zákona, která má za cíl zrušení povinných míst ve školkách pro děti od dvou let.

číst více