LEDEN
2018

Lednové vydání našeho měsíčníku přináší informace o nejnovějším vývoji v oblasti genderové rovnosti ve vědě v zahraničí i u nás. Pokusíme se vás zlákat k zapojení do našeho mentoringového programu pro začínající vědkyně a vědce nebo k přispění do letošní kampaně, kterou oslavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě a inovacích. Dovíte se, o čem se píše v kontextu genderové rovnosti ve vědě v zahraničí a čemu se aktuálně věnuje Liga evropských výzkumných univerzit.

Newsletter ke stažení v PDF.

Nakopněte kariéru s mentoringem!

Jako každý rok touto dobou zveme začínající vědkyně a vědce v doktorské a postdoktorské fázi k účasti v dalším ročníku našeho mentoringovém programu. Tentokrát bychom se však rády pochlubily shrnutím celého jeho dosavadního průběhu a seznámily vás s novinkami nového ročníku, který budeme realizovat jako součástí nového grantového projektu.

číst více

Gender a věda: o čem se píše

Přinášíme vám výběr toho, o čem se v zahraničí v souvislosti s genderovou rovností ve vědě a dalšími blízkými tématy psalo a diskutovalo (zejména) v lednu.

číst více

LERU k implicitním předsudkům

Liga evropských výzkumných univerzit (LERU) sdružuje 23 předních evropských univerzit z 12 zemí. Česká republika v ní zastoupení nemá. A je to škoda. LERU má totiž vysoce podnětnou genderovou skupinu, která vydává doporučení ke klíčovým genderovým tématům. Poslední z vydaných dokumentů se týká implicitních předsudků v akademickém prostředí, tj. předsudků, které si vytváříme o ženách a mužích ve společnosti.

číst více