Brunch pro začínající vědkyně

Domů Akce Brunch pro začínající vědkyně


Kdy: 17. června 2024 | Kde: Vila Lanna, Dejvice, Praha

Rady bychom vás pozvaly na náš tradiční Brunch pro začínající vědkyně.

Naše pozvání tentokrát přijala přední česká vědkyně a jedna z prvních tuzemských držitelek ERC Starting grantu, Mgr. Kateřina Rohlenová, Ph.D., která v Biotechnologickém centru AV ČR vede vlastní výzkumnou skupinu zabývající vývojem nové metody léčby nádorových onemocnění.

Cílem akce je inspirovat ženy na začátku vědecké dráhy – doktorandky, postdoktorandky – k dalšímu rozvoji kariéry a nabídnout jim výjimečnou možnost sdílet své zkušenosti s etablovanou vědeckou osobností.

Proto jsme pro letošní ročník oslovily Mgr. Kateřinu Rohlenovou, Ph.D., která má za sebou zkušenosti ze zahraničí, významné kariérní úspěchy včetně získání ocenění či prestižního ERC grantu. Má zkušenosti s vedením vlastní vědecké skupiny, ale zároveň i v kloubení úspěšné kariéry s rodinným životem.

Chceme vědkyním nabídnout bezpečný prostor a možnost diskutovat nad tématy a otázkami, které řeší v souvislosti s doktorandským studiem, kariérou, kloubení vědecké práce s osobním životem nebo podmínek, které jim věda dává.

Pokud máte zájem se akce zúčastnit, zaregistrujte se na tomto odkazu do 13. června. Z důvodu bezpečného prostředí nebude událost audiovizuálně zaznamenávána. Akce proběhne v českém jazyce.

Zdroj: Jakub Rohlena

Kateřina Rohlenová je vedoucí juniorské skupiny v Biotechnologickém ústavu AV ČR (BIOCEV). Po doktorátu na stejném ústavu, kde charakterizovala nové protinádorové léčivo, které později prošlo klinickou zkouškou fáze I, přešla na VIB-KU Center for Brain & Disease Research v belgické Lovani, kde studovala metabolismus endoteliálních buněk.

V roce 2020 se vrátila do České republiky, kde založila skupinu buněčného metabolismu. S týmem 15 výzkumníků 9 národností se zaměřuje především na mezibuněčnou metabolickou komunikaci v nádorech. Její výzkum je financován mimo jiné z ERC Starting grantu a EMBO Installation grantu a byla oceněna cenami Werner Risau prize a Neuron prize pro nadějné výzkumníky.

Budeme se na vás těšit! Pokud máte nějaké dotazy k této akci, neváhejte kontaktovat Jarmilu Klsák ([email protected]).