Jedna velikost nestačí. Ani když jde o duševní zdraví

Domů Akce Jedna velikost nestačí. Ani když jde o duševní zdraví


Kdy: 1. 11. od 18 hodin

Kde: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

Registrace pro osobní účast zde

Záznam diskuze zde

Ve spolupráci s projektem Hyb4City Univerzity Karlovy, která je vědeckým partnerem Týdne AV ČR, pořádáme v rámci tohtoto festivalu debatu na aktuální téma duševního zdraví. Toto téma nabývá v souvislosti s obdobím společenských krizí na stále větším významu. Aby mohl výzkum v podobně náročnách situacích účinně pomoci, je potřeba věnovat pozornost odlišnosti potřeb lidí a vlivu společenských proměnných na duševní zdraví, ať už jde o gender, sexualitu, věk či prostředí.

Debata nabídne pohled na výzkum duševního zdraví, ale i praktické zkušenosti z péče o něj u rozličných skupin osob. Zaměříme se i na otázku jak a zda vědecké či terapeutické přístupy pracují s různorodostí potřeb a mají k tomu také dostatek dat. Chybět nebude ani mezinárodní srovnání.

Prostor bude i pro to objasnit, jaký dopad mají na duševní zdraví LGBTQ+ osob zločiny z nenávisti, nebo se podívat na péči o duševní zdraví u mladých lidí a dětí.

Pozvání do debaty přijali Michal Pitoňák, výzkumník z Národního ústavu duševního zdraví, Barbora Pšenicová ředitelka organizace Nevypusť duši a výzkumnice Lucie Zernerová z Psychologického ústavu AV ČR. Moderovat bude Petr Bouška z pořadu Balanc Rádia Wave.

Jedná se také o první ze série listopadových akcí věnovaných tématu genderu, které proběhnou v Kampusu Hybernská, celý program zde: http://www.kampushybernska.cz/