Aktuality v měsíci dubnu

Domů Aktuality v měsíci dubnu


Cena Nakladatelství Academia pro NKC

V jedenáctém ročníku Cen Nakladatelství Academia, které veřejnosti představují výběr kvalitní odborné a populárně-naučné literatury, byly 9. dubna 2019 vyhlášeny vítězné tituly. Kniha autorky Angely Saini Od přírody podřadné: Jak se věda mýlila v ženách získala cenu za překlad. Knihu lze opět zakoupit v e-shopu Nakladatelství Academia.

Příběh ženské emancipace v Náprstkově muzeu

Zveme vás na zajímavou výstavu Vlastním hlasem, která přibližuje osudy českých žen od poloviny 19. století do současnosti, jež se nebály jít proti dobovým konvencím. NKC se podílelo na koncepci období normalizace. Na výstavě můžete zanechat i osobní vzkaz!

Akademici a akademičky budou stávkovat

Za lepší podmínky a vyšší zastoupení žen ve švýcarských institucích stojí za to stávkovat. 14. června 2019 tak učiní nespokojení vědci a vědkyně, kteří v tomto Manifestu sepsali 20 požadavků. Mezi nimi jsou například stejné platové podmínky pro ženy i muže, padesátiprocentní zastoupení žen mezi profesory a také ve všech vědeckých radách, komisích a orgánů Švýcarské státní vědecké nadace. I Vy samozřejmě můžete připojit svůj podpis.

Nové tváře NKC

V dubnu do NKC přibyly nové tváře. Karolínu Vašíčkovou a Alenu Vysloužilovou vystřídaly Kristýna Veitová a Kateřina Maršálková.

Kristýna Veitová do NKC nastoupila na pozici asistentky a produkční popularizačních akcí.

Kristýna vystudovala genderová studia na univerzitě v Utrechtu a politologii na maastrichtské univerzitě. V rámci svých studií absolvovala odborné stáže v Poslanecké sněmovně a na Úřadu vlády, kde se začala zajímat o problematiku českého porodnictví, která se stala i předmětem její diplomové práce. Ve volném čase se věnuje cyklistice, designu a gastronomii.

Kateřina Maršálková v NKC pracuje na pozici asistentky mentoringového programu pro začínající vědce a vědkyně.

Kateřina momentálně studuje magisterský obor Genderová studia na Fakultě humanitních studií UK. Ve volném čase se věnuje streamování videoher, sledování filmů a fitness.