Baronka Greenfield: královna mozku

Domů Baronka Greenfield: královna mozku


Na konferenci Women In Science, kterou pořádá 5. března britská ambasáda u příležitosti MDŽ, vystoupí mimo jiné baronka Susan Greenfield.

Baronka Greenfield (1951) je britská neurovědkyně, spisovatelka, populizátorka vědy a členka Sněmovny lordů. Ve svém výzkumu se věnuje degenerativním nemocem mozku, například Parkinsonově a Alzheimerově chorobě.

Zabývá se také vlivem technologií na náš mozek. V knize Mind Change: How 21st Century Technology is leaving its mark on the brain  se snaží zodpovědět, zda jsou technologie pouze neškodnými nástroji současné reality, zda se liší mysl lidí narozených před masovým rozšířením internetu a po něm, jaký dopad mají technologie na digitální domorodce, tj. na ty, kteří nikdy nepoznali svět bez internetu aj.

Kniha byla přeložena do češtiny pod názvem Změna myšlení: Jak se mění naše mozky pod vlivem digitálních technologií.

Baronka Greenfield je autorkou termínu mind change (v duchu climate change), který označuje dopad prostředí 21. století na náš mozek.

Více o baronce Susan Greenfield, včetně fascinujícíh studií týkajících se mozku se můžete dočíst na jejím webu či si poslechnout pořad na vlnách BBC.

Mezi panelisty a panelistky zasedne i vedoucí NKC Marcela Linková.

Redaktor České televize Daniel Stach bude pro pořad Hyde Park Civilizace s baronkou Greenfield natáčet rozhovor, který bude odvysílán v dubnu. Sledujte náš Facebook a Twitter a dozvíte se, kdy rozhovor bude vysílán.

!!!!! Akce na bristké ambasádě je již naplněna, není možné se přihlásit. Sledujte naše sítě, budeme vás o průběhu informovat. !!!!!