Fotogalerie: Feministická eroze

Domů Fotogalerie: Feministická eroze


Již čtvrtá spolupráce NKC – gender a věda s mezinárodním festivalem populárně-vědeckých filmů, Academie Film Olomouc, přilákala do pražského Divadla Archa téměř čtyři desítky diváků. Z pohodlí svých domovů naši diskusi, Feministická eroze: O feminismu jako společenské hrozbě, sledovalo celkem dva tisíce divaček a diváků.

Za téma letošního ročníku AFO byla vybrána eroze, pod kterou si většina z nás představí proces postupného poškozování půdy přírodními živly. Ze sociologického hlediska však eroze označuje pomalé ničení společnosti – v dnešní době jev, který je často přičítán feminismu. Tým NKC se proto rozhodl uspořádat diskusi o tom, jak feministky údajně ohrožují uspořádání naší společnosti v soukromí i na veřejnosti.

Nina Fárová, Petr Bittner a Brigita Zemen

Moderaci debaty pod titulem Feministická eroze si vzala na starost členka NKC, dr. Nina Fárová, která účast v panelu nabídla publicistovi Deníku Referendum Petru Bittnerovi, reportérce České televize Lindě Bartošové, spoluzakladatelce spolku Konsent Johanně Nejedlové a tvůrkyni pořadu Branky, body, kokoti Brigitě Zemen. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci se diskuse nakonec nemohly zúčastnit Linda Bartošová a Johanna Nejedlová, zbylí hosté s moderátorkou však dokázali publikum skvěle bavit po celou diskusi, jež se nejednou dotkla i vážných témat, jako snahy o zákaz potratů na Slovensku či značného rozdělení společnosti v otázkách rovnoprávnosti žen a mužů.

Záznam diskuse se můžete přehrát zde:

Fotogalerie:

[easy-image-collage id=21254]

[easy-image-collage id=21260]