K poslechu v červnu

Domů K poslechu v červnu


Osudy Evy Stehlíkové

Rozhlasové vzpomínky znalkyně antického a středověkého latinského divadla, originální vědecké osobnosti i ženy se smyslem pro humor, realitu a dějinnou perspektivu. Osudy Evy Stehlíkové jsou příběhem života originální vědecké osobnosti i ženy se smyslem pro humor, realitu a dějinnou perspektivu. Neváhejte, nalaďte se a nalaďte si Český Rozhlas Vltava.

Muži nejsou v krizi, jenom se mění jejich role

Nastal soumrak mužů, nebo se jen někteří zbytečně děsí blýskání na časy rovnější společnosti? U příležitosti vydání sborníku Genderman: Mužství a feminismus byli do studia Radia Wave pozváni Kamil Filla, filmový i loňský „genderman“, sociolog a filozof Petr Bittner a antropoložka a členka NKC Nina Fárová. Povídali si nejenom o údajné krizi mužství, ale taky o přístupu konzervativní české společnosti k otázkám feminismu. Rozhovor si můžete poslechnout na stránkách Radia Wave.

Inovace v intimním světě

„Když se mluví o menstruaci, ženy se cítí trapně, rodiče ani učitelé o tom nemluví,“ říká inovátorka a spoluzakladatelka firmy Snuggs, Linda Šejdová, jež dokazuje, že mnoho příběhů úspěšných podnikatelů spočívá jednoduše v tom, že přišli s něčím novým. Třiadvacetiletá Linda Šejdová nebyla spokojená s produkty, které používala, a tak přišla s inovací amerických menstruačních kalhotek Thinx, které dokáží nahradit vložky a tampóny. Kalhotky Snuggs jsou ale jako první menstruační kalhotky na světě vyrobené z nanomateriálů, kvůli kterým jsou výrazně tenčí a odolnější. Produkt vytvořený Šejdovou má tudíž velký potenciál proměnit dlouho opomíjené odvětví, což navzdory negativním reakcím od mužů a investorů velké úspěchy firmy Snuggs dokazují. Pro více informací z rozhovoru navštivte webové stránky DVTV.