Madrid jako místo pro řešení otázek genderové rovnosti ve výzkumu. Členové a členky GENDERACTIONplus se zúčastnili*y workshopu na téma rezistencí

Domů Madrid jako místo pro řešení otázek genderové rovnosti ve výzkumu. Členové a členky GENDERACTIONplus se zúčastnili*y workshopu na téma rezistencí


Španělské Ministerstvo pro vědu, inovace a univerzity (Ministerio de Ciencia, Innovación y Universidades) v Madridu hostilo v polovině června členy a členky mezinárodního projektu GENDERACTIONplus programu Horizont Evropa.

Při pravidelném setkání konsorcia, tentokrát naplánovaného na 13. června, sdíleli*y členové a členky aktuální vývoj jednotlivých projektových částí. V následujících dvou dnech se zúčastnili*y workshopu na téma boje s rezistencemi, kterým čelí při prosazování agendy genderové rovnosti.

„Jsme velice rádi, že jsme našli zázemí pro setkání našeho konsorcia právě v Madridu,” uvedla Marcela Linková, koordinátorka projektu a spolupředsedkyně ERA Forum subgroup. „Španělsko v posledních letech přijalo důležitá opatření a nové politiky, které jsou inspirací pro nás pro všechny,” dodala.

Workshop, který se konal v následujících dvou dnech, připravila švédská Transformera. Zástupci a zástupkyně národních grantových agentur a odpovědných ministerstev a státních úřadů diskutovali*y o různých formách rezistencí vůči genderové rovnosti, s nimiž se setkávají, sdíleli*y své zkušenosti s tím, jak se rezistencím postavit a jak se starat o to, aby člověk nevyhořel.

„Workshop ukázal, jak velkým zdrojem inspirace, vzájemné podpory i zkušeností naše konsorcium je. Obě naše komunity spolu strávily skvělé a užitečné dva dny, díky kterým odjíždíme domů s novou motivací postavit se negativním reakcím a neustálé nutnosti téma vysvětlovat,“ hodnotí workshop Marcela Linková.