Setkání účastnic a účastníků mentoringu

Domů Setkání účastnic a účastníků mentoringu


V sobotu 23. září proběhlo setkání mentoringového programu pro začínající vědkyně a vědce.


V dopoledním bloku vystoupila například bývalá mentee Kateřina Falk s příspěvkem, jak ji mentoring motivoval podat si velký grant a stát se vedoucí vlastní skupiny. Vlaďka Petráková zase sdílela svou zkušenost s návratem do ČR po postdocu a Tereza Simandlová z Ústřední knihovny UK si připravila pro mentees přednášku na téma predátorské publikování (její přednáška je ke shlédnutí zde).

V odpolední části čekala přítomné vystoupeními bývalých mentees a diskuse s šéfredaktory impaktovaných odborných časopisů. Přednáška Zděňka Kaplana z časopisu Preslia vzbudila diskusi nad tím, co znamená kvalitně publikovat, jak probíhá recenzní řízení a že bez dobré angličtiny se neobejdete. Šéfredaktor Sociologického časopisu Ondřej Císař navázal dalšími žhavými tipy z praxe. Naše bývalá mentee Andrea Beláňová zase představila svou mentoringovou zkušenost, bez níž, jak sama říká, by dnes pracovně nebyla tam, kde je. Poslední příspěvek o tom, jak skloubit kariéru a mateřství, si připravila Lucie Grodecká.

Děkujeme všem účastnicím a účastníkům za příjemné a diskuzemi nabité setkání a budeme se těšit při dalších příležitostech na viděnou. Aktuálně pro účastníky a účastnice programu chystáme podzimní kurzy Akademického psaní a Akademických prezentačních dovedností.