Mezinárodní den žen a dívek ve vědě 2019

Domů Mezinárodní den žen a dívek ve vědě 2019


NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR se prostřednictvím kampaně na Facebooku i tento rok připojí k Mezinárodnímu dni žen a dívek ve vědě, stanoveným OSN na 11. únor.


Letos připomeneme vědkyně a jejich úspěchy uplynulého roku. Každý den od 4. do 11. února 2019 představíme ženy a dívky, které v loňském roce přispěly k rozvoji české i světové vědy.

Zároveň vyzýváme vědkyně, vědce, výzumné instituce, vysoké školy, studující i širokou veřejnost, aby se zapojili a přispěli jmény známých i méně známých badatelek, jejichž vědecké výsledky, objevy a přínosy vědeckému poznání se do světel reflektorů mediálního zájmu v roce 2018 třeba ani nedostaly.

Jak na to?

Od 4. do 11. února sdílejte na naší facebookové stránce NKC – gender a věda jméno vědkyně a popište její úspěch nebo na něj rovnou odkažte. Napsat můžete také o svém vlastním počinu. Přiložit můžete také fotografii nebo o tom natočte video a přidejte hashtagy kampaně.

Sdílet úspěchy žen ve vědě můžeme i za Vás! V takovém případně nám zašlete odkaz do zprávy na Facebooku nebo na email [email protected]


Použijte hashtagy #Zenyvevede #WomenInScience
a připojte se spolu s námi ke 4. Mezinárodnímu dni
žen a dívek ve vědě. 

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě vyhlásilo Valné shromáždění Organizace spojených národů v prosinci 2015. Svátek má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti. Kampaň NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR probíhá pod záštitou Informačního centra OSN v Praze.

TISKOVÁ ZPRÁVA v PDF