Neurovědkyně Gina Rippon exkluzivní hostkou NKC

Domů Neurovědkyně Gina Rippon exkluzivní hostkou NKC


Existují „mužské“ a „ženské“ mozky? Proč patoložky a patologové nedokážou mozek muže a ženy rozeznat? Je snad víra v pevné rozdíly mozku předsudkem? A může „lov pohlavních rozdílů“ poškozovat výzkum mozku?

Těmito i dalšími otázkami se na exkluzivní přednášce Komunity pro změnu NKC – gender a věda 2. 12. od 17:00 bude zabývat britská neurovědkyně a autorka proslulé knihy „The Gendred Brain“ Gina Rippon.

Ve své přednášce „Neurosexismus a mozek“ se Rippon zaměří na agendu „lovu pohlavních rozdílů“ s cílem ukázat, jak přesvědčení o rozdílech mezi „mužským“ a „ženským“ mozkem může zúžit a zkreslit výzkumné výsledky. Promluví též o tom, jak genderové předsudky ovlivňují otázky, metodiku i analýzu výzkumu, a odhalí, jak silně stereotypy ovlivňují interpretaci výsledků a způsob, jakým je o nich informována veřejnost.

Akce proběhne v anglickém jazyce.
Registrujte se zde ➡️ https://forms.gle/9zBSrS2AHgTcsbU79

Gina Rippon je britská neurovědkyně a feministka. Je emeritní profesorkou kognitivního neurozobrazování v Aston Brain Centre na Aston University v Birminghamu. Zasedá v redakční radě International Journal of Psychophysiology. V roce 2019 vydala svou knihu Gendered Brain: The New Neuroscience that Shatters the Myth of the Female Brain, která zkoumá roli životních zkušeností a biologie při vývoji mozku .