Tipy týmu NKC – gender a věda: Brunch a kobliha

Domů Tipy týmu NKC – gender a věda: Brunch a kobliha


Prezidentské volby časopisu: potkejte „prezidentku“ Heroine
Tento týden uspořádal časopis Heroine online volby, ve kterých chtěl upozornit na potřebu většího zastoupení žen v politice. Největší počet hlasů získala Danuše Nerudová. Co to pro ni znamená?
„Samozřejmě mě taková podpora nesmírně těší a děkuji za ni. S přibývajícími hlasy lidí, kteří mě ke kandidatuře povzbuzují, zároveň cítím, že moje případné rozhodnutí v tomto směru musí být zodpovědné a jednoznačné. Bez ohledu na to, zda budu kandidovat, nebo ne, cítím teď víc než kdy dřív povinnost zajímat se o veřejné dění, aktivně se do něj zapojovat a dělat vše, co je v mých silách, abych nezklamala ty, kteří si ode mne slibují změnu.“
Přečtěte si celý rozhovor na stránkách časopisu Heroine.
My tímto zveme všechny začínající vědkyně na náš tradiční letní brunch, který proběhne 10. srpna ve Vile Lanna a jehož hostem bude právě Danuše Nerudová. Pro bližší informace sledujte naše webové stránky.
Pozn.: Danuše Nerudová je shodou náhod i autorkou skvělé předmluvy k českému překladu našeho dalšího tipu:

Ekonomie koblihy. Sedm způsobů ekonomického myšlení pro 21. století
Tato kniha sice není učebnicí ekonomie, ale dozajista změní váš pohled na celou naši společnost. Představuje totiž nový způsob ekonomického myšlení, v jehož středu stojí enviromentální a sociální udržitelnost.
Ač to tak na první poslech možná zní, model navržený ekonomkou Kate Raworth není utopie a už teď inspiruje města i státy v moderním přístupu k jejich rozvoji a odklonu od ideologie růstu za každou cenu. Poznejte ekonomiku, která by dala všem lidem důstojný život a respektovala naši planetu. Doporučujeme ve výborném genderově citlivém překladu Venduly Bittner a Jana Baláče.