Aktuality

Domů Aktuality


Ministerstvo práce otevírá výzvu

Ministerstvo práce a sociálních věcí otevřelo 1. 2. 2019 výzvu na podávání návrhů projektů na podporu rovnosti žen a mužů v ČR mimo hl. město Prahu. Mezi uchazeči mohou být vysoké školy a veřejné výzkumné instituce. Podrobnosti na webu Evropského sociálního fondu.

Oslavte Mezinárodní den žen demonstrací

Pokud rádi demonstrujete, můžete se přidat k této formě oslavy MDŽ Feministky společně proti všem formám útlaku, která se bude konat 8. března na pražském Náměstí Republiky od 17,00 do 20,00 hod.

Více holek na konferencích, panelech a pódiích

Czechitas a Femme Palette sbírají tipy na ženy a holky, které mají světu co říct, ale nemají dostatek kuráže a sebevědomí. Chtějí tak pomoci vyvážit disproporční zastoupení mužů a žen na konferencích, panelech a debatách. Přihlásit se můžete zde. Czechitas a Femme Palette slibují, že pomohou s prezentačními dovednostmi.

Pozvánka: Vzestup „precizní medicíny“

Sociologický ústav AV ČR, v. v. i., a katedra sociologie Institutu sociologických studií FSV UK vás zvou na přednášku Terezy Stöckelové s názvem „Vzestup „precizní medicíny“ – vyvrcholení modernity, nebo její konec v lékařské péči?“, která se bude konat v rámci jarního cyklu Čtvrtečních sociologických seminářů 14. března.

Pozvánka na symposium: Američani a Češi proti sexuálnímu obtěžování

Zveme vás na symposium o sexuálním obtěžování a dalších formách násilí založeného na genderových rozdílech, které 21. března pořádá Americké centrum. Blanka Nyklová z NKC vystoupí mezi panelistkami.

Vstup na diskuzi je po registraci zdarma.

Víte o něčem zajímavém, o čem bychom podle vás měly v newsletteru informovat? Napište nám na [email protected]