Inspirativní brunch pro začínající vědkyně s přední českou bioložkou Mgr. Kateřinou Rohlenovou, Ph.D.

Domů Inspirativní brunch pro začínající vědkyně s přední českou bioložkou Mgr. Kateřinou Rohlenovou, Ph.D.


V pondělí 17. června se uskutečnil náš tradiční brunch pro začínající vědkyně. Naše pozvání tentokrát přijala přední česká vědkyně a jedna z prvních tuzemských držitelek ERC Starting grantu, Mgr. Kateřina Rohlenová, Ph.D., která v Biotechnologickém centru AV ČR vede vlastní výzkumnou skupinu zabývající vývojem nové metody léčby nádorových onemocnění.

Cílem akce je inspirovat ženy na začátku vědecké dráhy – doktorandky, postdoktorandky – k dalšímu rozvoji kariéry a nabídnout jim výjimečnou možnost sdílet své zkušenosti s etablovanou vědeckou osobností.

Proto jsme pro letošní ročník oslovily Mgr. Kateřinu Rohlenovou, Ph.D., která má za sebou zkušenosti ze zahraničí, významné kariérní úspěchy včetně získání ocenění či prestižního ERC grantu. Má zkušenosti s vedením vlastní vědecké skupiny, ale zároveň i v kloubení úspěšné kariéry s rodinným životem.

Akce si klade za cíl vědkyním nabídnout bezpečný prostor a možnost diskutovat nad tématy a otázkami, které řeší v souvislosti s doktorandským studiem, kariérou, kloubením vědecké práce s osobním životem nebo podmínek, které jim věda dává.

Doktorce Rohlenové i zúčastněným vědkyním děkujeme za inspirativní diskusi, otevřenost a chuť se ptát na to, co je zajímá i trápí v současném akademickém a vědeckém prostředí.

Více informací či fotek najdete zde.