Setkání pro post/doktorand(k)y se blíží

Domů Setkání pro post/doktorand(k)y se blíží


Jako každý rok i letos pořádáme v rámci našeho mentoringového programu pro začínající vědkyně a vědce, kterým pomáháme v nastartování jejich vědecké kariéry, setkání aktuálních a bývalých mentees. To je však otevřené i těm, kteří se do našeho programu prozatím nezapojili. Rády bychom vás proto pozvaly na letošní ročník, jehož program bude pestrý.

Čekají na vás tři tematické bloky příspěvků a diskuse. Budeme hovořit o akademické mobilitě, konkrétně o zkušenostech našich mentees s Fullbrightovým stipendiem, s kombinací vědecké práce a rodinného života a na závěr budeme diskutovat se zkušenými výzkumnicemi a výzkumníky o jejich práci mimo vědu v různých sektorech. Diskutující se s námi podělí o svůj pohled na různá specifika jednotlivých sektorů a srovnají, co se jim na práci v kterém z nich líbí či nelíbí a proč.

„Naše pozvání přijala i držitelka ceny L’Oreal UNESCO pro ženy ve vědě Hedvika Kadlecová, která bude hovořit o svém návratu k teoretické fyzice. Nebude tedy řeč jen o odchodech z vědy, ale i o návratech a kombinaci vědecké práce s prací mimo vědu. Akce je tedy ideální pro všechny, kteří přemýšlí, kam po doktorátu,“ říká asistentka programu Kateřina Maršálková.

Akce se koná v sobotu 28. září od 11:00 v Akademickém konferenčním centru v Husově 4a. Pokud máte zájem se akce zúčastnit, registrujte se prosím zde.  Těšíme se na vás!